Ko Pha Ngan

Joon kohvi, nagu ikka hommikuti. Aga selle asemel, et kodus hommikumantli sisse peidetuna kohvimasinani komberdada, joon kohvi mere ääres. Soe tuul puhub päikesest kuumade õlgade peale ja energiat polekski tegelikult juurde vaja. Pigem naudin seda tuttavat lõhna ja maitset, mis annab märku, et uus päev on alanud.

0tyfNSiVQqqVfvVKYvyXaQ_thumb_8ca_preview

Mina olen mere äärde elama loodud, oma 24 eluaasta jooksul olen kõige kauem merest eemal viibinud 6 nädalat, kui tegin Bosnia Hertsegoviinas turunduspraktikat. Ka siis leidsin ennast pidevalt jõe ääres istumas, et mõnusat veeäärset tunnet tunda. Pärast kuu aega Chiang Mais elamist tulime siia, Koh Pha Ngani saarele ja sain aru, et olen koju jõudnud. Esimesel hommikul ujuma minnes olin nii õnnelik, et ei suutnud ennast enam tagasi hoida ja hakkasin üksi naerma, ujusin ringi ja itsitasin vaikselt. Kui mõtlete nüüd, et hakkan hulluks minema, siis pange Google’i otsingusse Koh Pha Ngan ja pildid, see selgitab natuke minu ülevoolavaid tundeid.

fullsizeoutput_3fbb

Elame saare sellises osas, kus on palju joogalaagreid nii et suur osa turiste tuleb siia joogat tegema või lihtsalt rahulikku puhkust nautima. Meie bungalow on merele nii lähedal, et trepist alla minnes on varbad juba sooja liiva sees. Siis tuleb mööduda ühest armsast kohvikust, kust meie Tai sõber Koa hüüab “Hello beautiful lady and handsome man” (kindlasti hüüab ta seda ainult meile) ja olemegi rannas, kus on palmid ja helesinine meri.

Inimesed on siin mõnusalt vabad, tundub nagu nende mured ja pinged oleksid kaugele  maha jäänud ja siia lubataks ainult häid emotsioone. Kedagi ei huvita väga riided, mida nad kannavad või see, millal nad viimati juukseid kammisid. Linnas jalutades näeb üldiselt kahte tüüpi reisijaid – äsja saabunud turistid ja siin pikemalt elavad välismaalased.  Esimesi on kõige lihtsam tuvastada kergelt punaseks põlenud naha järgi, päike on siin erakordselt intensiivne. Lisaks sellele on nende ehmunud nägudest näha, et nad ei ole veel harjunud kihutavate rolleritega, kes tihti mõne sentimeetri kauguselt mööduvad. Teine tüüp võõramaalasi kas elab siin, või on tulnud pikemaks ajaks näiteks joogalaagrisse. Nende valge nahk on pikast lõunamaal elamisest veidike oranžiks ja krimpsu tõmbunud, nägudel paistab erakordselt rahulolev naeratus. Selline, mis saab tekkida siis, kui oled piisavalt kaua sellises kohas viibinud ja unustanud oma “päris” elu mured. Mõned neist on kindlasti oma päris elu hoopis siia toonud ja ei kavatsegi tagasi minna.

Paar päeva tagasi sattusin õhtusööki süües ühe vanema inglise mehega jutustama. Tema elab nii, et suved veedab Inglismaal ja vähemalt oktoobriks tuleb siia, et soojust, päikest ja häid sööke nautida. Kevadel, kui Inglismaal hakkab soojemaks minema, lendab ta tagasi nagu lõunaamal talvituv lind. Tundub üsna ideaalne eluviis. Küsimuse peale, kui palju ta Eestist teab, vastas mees “I know you guys spend all your free time in saunas”, mis on ju päris tõsi. Vaevalt, et mujal maailmas laupäeva õhtuti kokku saadakse, et hämaras ja kuumas ruumis ühiselt higistada ja õlut juua.

fullsizeoutput_3fbc

Ükspäev rentisime rollerid ja tegime saarele tiiru peale. Rolleriga sõitmist olen juba kümme aastat harjutanud, aga mägedes sõitsin ise esimest korda. Esialgu tundus hirmus, aga kui hoog juba sees oli, sain aru, kui mõnus ja vabastav tunne on siin palmide vahel mäest üles ja siis jälle alla sõita. Lõpuks olid näpud suurest pidurdamisest valusad, sest mäest alla tulekud on nii järsud, et terve aeg peab pidurdama.

kglsbQBOaUtsu8TaG5g_thumb_8eb_preview

Naudin nüüd veel oma armsat Koh Phangani, sest juba 10 päeva pärast maandun Sydneys!!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s